Gazeteler
Foto Galeri
Video Galeri
KÜNYE
İLETİŞİM
  GÜNCEL      SİYASET       EKONOMİ      YAŞAM      SAĞLIK      EĞİTİM      SPOR      YAZI DİZİSİ       RÖPORTAJ       KÜLTÜR - SANAT      YEREL GÜNDEM   
 
Ana Sayfa > SAĞLIK

YENİCEOBA MAHALLE OLMAK İSTEMİYOR.
Flaş Haber
11 Mayıs 2012
Türkiye'deki çoğu ilçeden daha gelişmiş bir kasaba olan Yeniceoba Kasbası Yerel Yönetimler Yasası çıkarsa mahalle olacak. Toplam 240 işyeri ile Türkiye’nin sayılı kasabası olan Yeniceoba ilçe olmayı beklerken mahalle statüsüne konulacak.
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%

YENİCEOBA İLÇE OLMAK İSTİYOR ile Mevlut422
   Türkiye'deki çoğu ilçeden daha gelişmiş bir kasaba olan Yeniceoba Kasbası Yerel Yönetimler Yasası çıkarsa mahalle olacak. Toplam 240 işyeri ile Türkiye’nin sayılı kasabası olan Yeniceoba ilçe olmayı beklerken mahalle statüsüne konulacak. İlçe olmak için çalışma yürüten belde halkı tanıtım için kitapçık hazırlayıp başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a sundular.
Yeniceoba Belediye Başkanı İlyas Kara, çevresinde bulunan 33 köy ve beldede 50 bin kişilik bir nüfusa hitap eden Yeniceoba Kasabası’nın 4 eczane, 4 diş hekimi, 1 özel poliklinik, 3 doktor ve 4 hemşire ile hizmet veren sağlık ocağı ile 112 Acil Müdahale İstasyonu ile alışveriş ve sağlık merkezi konumunda bulunduğunu söyledi.
Yeniceoba'da bulunan küçük sanayi sitesinde her türlü mobilya imalatı, mermer imalatı, demir doğrama, kaynak işleri, oto tamiratı ile Haymana, Polatlı, Yunak, Sarayönü ve Kulu ilçelerine bağlı birçok köy ve kasabanın da ihtiyacını giderdiğini belirten başkan Kara: “Yeniceoba Kasabası’nda ayrıca çoğu ilçede bulunmaya 3 adet un fabrikası, 2 adet yem fabrikası, 1 adet hazır beton santrali, 1 adet kilitli taş üretim fabrikası, 1 adet PVC Kapı-Pencere fabrikası, 1 adet briket üretim tesisi, 1 adet mobilya fabrikası bulunmaktadır. Kasabada bulunan Buğday Borsasında tüccarlar her sene 70 bin ton hububat satın alma işlemi gerçekleştirerek ekonomiye büyük katkı sağlıyorlar” dedi.  
Çıkarılacak olan Büyükşehir Kanunu ile yeniden köy olma durumu ile karşı karşıya kalan kasaba halkı duruma tepkili. Belediyeliğin kapatılması durumunda büyük bir mağduriyet yaşayacak olan civar belde ve köyler de duruma tepki gösterdiler. 11 belde başkanı yazılı dilekçe ile Yeniceoba Kasabasına bağlanmak istediklerini İçişleri Bakanlığı’na bildirdiler. Yerel yönetimler yasası kabul edilirse Cihanbeyli’ye 70 km uzaklıkta bulunan Kandil Kasabası Cihanbeyli İlçesine bağlı bir mahalle olacak. Kandil Belediye Başkanı Hasan Çam bu durumda nasıl hizmet alacağımızı yetkililerin iyi düşünmesi gerektiğini söyledi.
 


Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer SAĞLIK Haberleri

Başlık Tarih
 
Hükümet Konağı Arkası Ağaçlandırıldı07 Kasım 2013
KANSERE YENİK DÜŞTÜ01 Ekim 2013
Kulu'da Üzerine Yıldırım Düşen 13 Yaşındaki Çocuk Öldü10 Haziran 2013
CİHANBEYLİ'DE HIRSIZLIK08 Haziran 2013
BUĞDAY ALIM FİYATLARI AÇIKLANDI08 Haziran 2013
CİHANBEYLİ'DE SÜRÜCÜLERİN DİKKATİNE.....18 Nisan 2013
CİHANBEYLİ'DE YAĞMUR DUASI YAPILDI12 Nisan 2013
CİHANBEYLİ MÜFTÜLÜĞÜ'NDEN KONFERANS11 Mart 2013
KONFERANS DÜZENLENECEK27 Aralık 2012
AĞAÇLAR AĞLARMI?06 Eylül 2012
25 BİN 648 PAKET SİGARA ELE GERİLDİ.09 Ağustos 2012
ENDURO TUTKUNLARI KUŞÇA'DA BULUŞTU.29 Mayıs 2012
ÖĞRENCİLERE ÇANAKKALE GEZİSİ 29 Mayıs 2012
PARK AÇILIŞI YAPILDI23 Mayıs 2012
KABAKCI ÇİFTCİLER GÜNÜNÜ KUTLADI.15 Mayıs 2012

Üye Girişi
E-mail
Şifre
 
   
  Yeni Üye | Şifremi Unuttum
Radyo Canlı Yayın
Facebook Beğen
Video Galeri Küçük
Takvim
Sayfalar
Gazeteler | Foto Galeri | Video Galeri
PHS